Kapalı ve Açık Kiralık LED Ekranı Satın Alma -5 Teknik Parametreler Dikkat Etmeli

Kapalı ve Açık Kiralık LED Ekranı Satın Alma -5 Teknik Parametreler Dikkat Etmeli

İnsan gelişimi ile birlikte LED ekran endüstrisi de hızlı bir gelişme kaydetti. İnsanlar LED ekranın kalitesine daha fazla dikkat ediyorlar. Kalitesi ile ilgili beş ana parametre var Kapalı ve Açık Kiralık LED Ekranı yani, yaşam, parlaklık, güç tüketimi, Dalga boyu ve tutarlılık. Bunlar performansın önemli tezahürleridir. Kapalı ve Açık Kiralık LED Ekranı .

Kapalı ve açık Kiralık LED Ekranı

1. İlki, kilit nokta olan yaşam süresidir. LED cihazların teorik ömrü 100.000 saattir ve bu, açık ve kapalı Kiralık LED Ekranın diğer bileşenlerinden çok daha uzundur. LED cihaz kalitesi garanti edildiği sürece, çalışma akımı uygundur, PCB ısı dağılımı tasarımı makul ve ekran üretim süreci çok zordur, LED cihazlar ekran ünitesindeki en dayanıklı parçalardan biri olacaktır.

2. İkincisi parlaklık, LED ekranın parlaklığı   LED'lerin parlaklık değerlerinin süperpozisyonu ile belirlenir. Kırmızı, yeşil ve mavi parlaklık oranı   yaklaşık 3: 6: 1. Parlaklık ne kadar yüksek olursa, o kadar iyidir. En önemli şey doğru parlaklıktır.

3. Üçüncüsü güç tüketimidir. LED cihazının güç tüketimi, LED ekranın güç tüketimini belirler. Kırmızı, yeşil ve mavi parlaklık% 20 artar. Ekranın parlaklığı sabit olduğunda, ekranın güç tüketimi% 15 azalır.

Kapalı ve Açık Kiralık LED Ekranı

Dördüncü, ekranın dinamik gamını belirleyen dalga boyudur. LED tam renkli ekranın üç rengi, dalga boyuyla ölçülür. Yüksek kaliteli LED tam renkli ekranların geniş bir renk gamı ​​yelpazesine sahip olması gerekir.

5. Beşinci, parlaklık tutarlılığı, kroma tutarlılığı ve açı tutarlılığı dahil tutarlılıktır.

Bir dış ve iç mekan Kiralama LED Ekranı seçerken, bu parametrelere baktığınızdan emin olun. İhtiyacınız olan yüksek kaliteli ekranı seçmek çok önemlidir. LED ekran endüstrisinin gelişimi kesinlikle işletmeler arasında rekabet gücü getirecektir. Sadece kendi kalitesini yaparak birçok zorlu yarışmada öne çıkabilir.

Kapalı ve Açık Kiralık LED Ekranı

 

Uygulama ortamı sınıflamasına göre, LED ekran iç mekan LED ekrana ve dış mekan LED ekrana bölünebilir. Farklı uygulama ortamları, LED ekran için farklı donanım ve yazılım gereksinimlerine sahiptir. Bu nedenle, iç mekan LED ekran kiralama yaparken sadece dış mekan LED ekran kiralama açısından düşünemiyoruz, ancak duruma göre belirlenmelidir.


İlk önce, ölü nokta

LED ekranın ölü noktası, ekranda her zaman parlak veya genellikle siyah olan tek bir noktadır. Ölü noktaların sayısı esas olarak kalıbın kalitesi ile belirlenir. Ölü nokta ne kadar düşükse, ekran o kadar iyi olur.


İkincisi, parlaklık

Parlaklığın, iç mekan LED ekranı üzerinde büyük etkisi vardır. Parlaklık çok yüksekse, insan vücudunun vizyonuna zarar verir ve insan sağlığını tehlikeye sokar. Parlaklık çok düşükse, ekran görüntüsü belirsiz olacaktır. Genel olarak, iç mekan LED ekranın parlaklığı 800cd / m2-2000cd / m2'dir ve farklı LED ekran ürünlerinin markalarının parlaklığı da farklıdır.

Üçüncüsü, renk üretimi

Ekranın renge yeniden üretilebilirliği, ekranda görüntülenen rengin görüntünün gerçekliğini sağlamak için kaynağın rengiyle tutarlı olması gerektiği anlamına gelir.

Dördüncü, düzlük

Ekranın düzlüğü, görüntülenen görüntünün kalitesini etkiler. Sektördeki iç mekan LED kiralama ekranının yüzeyinin düzlüğü ± 1 mm ve kutunun yüzeyinin kısmi çıkıntısı veya resesyonu, ekranın görüş açısının açılı açısına neden olabilir. Yassılığın kalitesi üretim süreci tarafından belirlenir ve LED ekran üreticileri üretim sırasında bu soruna dikkat etmelidir.

Beş, görüş açısı

LED ekranın boyutu doğrudan LED ekran izleyici sayısını belirler. İzleme açısı ne kadar büyük olursa, seyirci o kadar iyi olur ve görüntüleme açısı LED kalıbının paketlenmesinden etkilenir. Bu nedenle, bir iç mekan LED kiralama ekranı seçerken, paketin paketlenme şekline dikkat edin.

Bu nedenle, arkadaşlar kiralama sırasında yukarıdaki noktalara dikkat etmelidir   Kapalı ve Açık Kiralık LED Ekranı . İyi bir LED ekran kiralama şirketi seçmek de önemlidir.

 

Share this Post:

Bize bir e-posta gönder

Çalışma zamanı :
8:00-20:00(Beijing Saat)
Fax :
13430820213
Telefon :
13430820213(Çalışma Zamanı)
Email :
sales@forever3-led.com
Fabrika adres :
3. Kat, Kompleks Bina, JiaTeLi Yüksek Teknoloji Parkı, Shiyan, Bao \ 'an District, Shenzhen
contact us