LED Ekranın Gri Tonlamalı ve Parlaklığı Arasındaki İlişki

LED Ekranın Gri Tonlama ile Parlaklığı Arasındaki İlişki

Bilmek   led ekranın gri tonlamalı ve parlaklığı arasındaki ilişkiyi, önce led ekran gri tonlamalı ve led ekran parlaklığının ne olduğunu bilmemiz gerekir.

LED Ekranın Gri Tonlama ile Parlaklığı Arasındaki İlişki

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

           LED ekranın gri seviyesine LED ekranın parlaklığı da denilebilir. Gri seviyesine orta hat da denir. Resimleri aktarmak için çoğunlukla kullanılır. 16 seviye, 32 seviye ve 64 seviye vardır. Dosyanın piksellerini 16, 32 ve 64 seviyelerinde işlemek için matris işlemeyi kullanır. Resim daha net. Tek renkli, iki renkli, tam renkli LED ekran, bir görüntüyü veya animasyonu göstermek için, pikseli oluşturan her bir LED'in ışığının ayarlanması gerekir ve ayarın inceliği derecesi genellikle mezuniyet dediğimiz şeydir.

                     LED ekranın gri seviyesini kontrol etmenin iki yolu vardır: biri akım akışını değiştirirken diğeri darbe genişliği modülasyonudur. 1. LED'den akan akımı değiştirin. Genel olarak, LED tüp sürekli çalışma akımının 20 mA civarında olmasını sağlar. Kırmızı LED'in doygunluğuna ek olarak, diğer LED gri tonlamaları temelde akan akımla orantılıdır; diğer yöntem ise, nabız genişliğini kullanarak insan gözünün görsel ataletini kullanmaktır. Modülasyon yöntemi, gri skala kontrolünü uygulamak, yani tekrarlanan aydınlatma periyodu boyunca, periyodik olarak ışık darbesinin genişliğini değiştirmek için kullanılır. yeterince kısa, insan gözü aydınlatıcı pikselin titreştiğini hissetmiyor.
   Darbe genişliği modülasyonu dijital kontrol için daha uygun olduğundan, bugün ' LED ekran içeriği sağlamak için mikro bilgisayarların yaygın kullanımı, hemen hemen tüm LED ekranlarda gri seviyelerini kontrol etmek için darbe genişliği modülasyonu kullanılır.

                     LED kontrol sistemi genellikle üç ana bölümden oluşur: ana kontrol kutusu, tarama kartı ve ekran kontrol ünitesi. Ana kontrol kutusu, bilgisayarın her bir piksel katmanının parlaklık verilerini bilgisayarın ekran kartından alır ve daha sonra verileri, her biri LED üzerindeki birkaç sıranın (sütunların) kontrolünden sorumlu olan çok sayıda tarama panosuna yeniden tahsis eder. ekran ve her satır (sütun) Üst LED'in ekran kontrol sinyali seri modda iletilir. Ekran kontrol sinyallerini seri olarak iletmenin iki yolu vardır.

                     Bunlardan biri, tarama panosundaki her piksel noktasının gri seviyesini kontrol etmektir, tarama panosu, her bir piksel sırasının gri değerini kontrol kutusundan ayrıştırır ve ardından her bir LED sırasının açma sinyallerini bir darbe halinde seri olarak çevirir form. Yanıp sönmediğini kontrol etmek için ilgili LED'e aktarın. Bu yöntem daha az sayıda cihaz kullanır, ancak seri olarak iletilen veri miktarı daha büyüktür, çünkü her piksel, 256 seviye gri gerektiren, tekrarlanan bir aydınlatma döneminde 16 gri seviyede 16 darbe gerektirir. Cihazın çalışma frekansı limiti nedeniyle 256 darbe, genellikle sadece LED ekranın 16 gri seviyeye ulaşmasını sağlar.


                     İkincisi, bir tanesi darbe genişliği modülasyonudur. Tarama kartının seri iletimi, her bir LED'in anahtarlama sinyali değil, 8 bitlik ikili gri değeridir. Her LED, aydınlatma süresini kontrol etmek için kendi darbe genişlik modülatörüne sahiptir. Bu nedenle, tekrarlanan bir aydınlatma periyodunda, her piksel noktası, 16 seviyeli gri tonlamalıda sadece 4 puls ve 256 seviyeli gri tonlamalı sadece 8 puls gerektirir, bu da seri iletim sıklığını büyük ölçüde azaltır. LED'in derecelemesini kontrol etmek için bu yöntemle, 256 seviyeli derecelendirme kontrolü uygulamak uygundur.

LED Ekranın Gri Tonlama ile Parlaklığı Arasındaki İlişki

                  

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

  LED ekran gri tonlamalı ve LED ekran parlaklığı, ürünün önemli parametrelerinden biridir. LED ekranını daha iyi kullanmak için, LED Ekranın Gri Tonlama ile Parlaklığı Arasındaki İlişkiyi anlamak gerekir.

           LED Ekranın Gri Tonlama ile Parlaklığı Arasındaki İlişkiyi Şimdi biliyor musunuz?  

LED Ekranın Gri Tonlama ile Parlaklığı Arasındaki İlişki

Share this Post:

Bize bir e-posta gönder

Çalışma zamanı :
8:00-20:00(Beijing Saat)
Fax :
13430820213
Telefon :
13430820213(Çalışma Zamanı)
Email :
sales@forever3-led.com
Fabrika adres :
3. Kat, Kompleks Bina, JiaTeLi Yüksek Teknoloji Parkı, Shiyan, Bao \ 'an District, Shenzhen
contact us