İnce Pitch LED Ekranların Ortak Katot Teknolojisi

  İnce Pitch LED Ekranlar ' Ortak Katodik Teknolojisi  

2019, küçük perde LED ekranlar için mükemmel bir gelişim yılıdır. Bu yıl, birçok ileri teknoloji gördük. Yeni nesil COB, TOPCOB, MiniLED, MicorLED, bilhassa flip-chip ve ortak yin'in ortaya çıkması, LED teknolojisinin gelecekteki gelişimi için bir yöne işaret ediyor gibi görünüyor. Seri üretimden önce devrim niteliğindeki flip-chip teknolojisi ile karşılaştırıldığında, common-yin teknolojisi daha topraklı hale geldi ve aynı zamanda son yıllarda bu pazara teknik iyileştirme getirebilecek bir iniş teknolojisidir. Peki, ortak yin teknolojisi nedir? Bu teknolojinin avantajı nedir?


Kutupsallığı ilkesi   İnce Pitch LED Ekranlar ' Ortak Katodik Teknolojisi  

Olumlu ve olumsuz. Ortak anot, diyotların pozitif kutuplarını birbirine bağlamak ve bunları negatif kutuplarla yönlendirmektir. Daha sonra ortak katot, diyotların negatif kutuplarını birbirine bağlamak ve bunları pozitif kutuplarla yönlendirmektir. Hepimiz bir LED'in bir LED'inin kırmızı, yeşil ve mavi LED'lerden oluştuğunu biliyoruz. Bu diyotlar, diyotları çok yüksek açılma ve kapanma frekanslarında kendi tahrik devreleriyle aydınlatır ve bu şekilde kırmızı olsun, Yeşil ve mavinin üç rengi doğal dünyamızdaki çeşitli renkleri göstermek için birbirleriyle karıştırılır. . Ortak katot teknolojisi bir çeşit güç kaynağı sürüş yöntemidir. Basitçe söylemek gerekirse, üç renkli diyot devre tasarımında bir katodu (negatif elektrot) paylaşır ve LED'in güç kaynağını kontrol etmek için anot (pozitif elektrot) bir kontrol devresi ile sağlanır, bu nedenle buna " ortak katot " .

Buna karşılık, hala " ortak yang " ana teknoloji teknolojisi. Neden Ortak Katot Teknolojisi   birçok avantaj getirmek? Önce aşağıdaki devre şemasına bakalım:

İnce Pitch LED Ekranların Ortak Katot Teknolojisi


Diyot anotunun orijinal olarak güç sağlamak için orijinal olarak birbirine bağlandığı şekilden görülebilir, bu nedenle paralel devrede en yüksek voltaj diyotunun gereksinimlerini karşılamak gerekir ve sadece voltaj bölme direnci eklenebilir. Düşük voltaj gereksinimi olan diyot ve voltaj bölme direnci güç ve ısı üretir. Ortak katot kullanıldıktan sonra, diyotların farklı voltaj gereksinimlerine göre doğrudan farklı voltajlar sağlayabiliriz, böylece voltaj bölme direncini yapılandırmaya gerek kalmaz.

Avantajları   İnce Pitch LED Ekranlar ' Ortak Katodik Teknolojisi  

LED lamba boncuklarının çalışma voltajı, ekran parlaklığı ve ekran etkisi etkilenmezken 4,2-5V'dan 2,8-3,3V'a düşürülebilir. 1 V voltajındaki bu azalma, birçok avantaj sağlar:

En doğrudan performans, güç tüketiminin% 25'ten daha fazla azaltılmasıdır. Gerilim bölücü direnç ekleme ihtiyacı nedeniyle bu tür enerji tasarrufu sağlamak zordur.

İkincisi, güç tüketiminin azalması nedeniyle, tüm ekranın ekran sıcaklığı düşer. LED'in kararlılığı ve ömrü sıcaklıkla ters orantılı olduğundan, tam renkli ekran LED'in daha yüksek güvenilirliği ve daha uzun ömrü vardır;

Sonunda,   İnce Pitch LED Ekranlar ' Ortak Katodik Teknolojisi   PCB'nin bileşen sayısını azaltan ve stabiliteyi daha da artıran aşırı direncin ortadan kaldırılması nedeniyle entegrasyonu daha da geliştirmiştir.

İnce Pitch LED Ekranların Ortak Katot Teknolojisi

İnce Pitch LED Ekranların Ortak Katot Teknolojisi

 

Share this Post:

Bize bir e-posta gönder

Çalışma zamanı :
8:00-20:00(Beijing Saat)
Fax :
13430820213
Telefon :
13430820213(Çalışma Zamanı)
Email :
sales@forever3-led.com
Fabrika adres :
3. Kat, Kompleks Bina, JiaTeLi Yüksek Teknoloji Parkı, Shiyan, Bao \ 'an District, Shenzhen
contact us